Şifreniz yoksa boş bırakın.
ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Beşiktaş Sohbet

Beşiktaş Sohbet

Beşiktaş sohbet, beşiktaş sohbet siteleri bjk sohbet odaları, beşiktaş çarşı chat muhabbet odaları, beşiktaş spor sohbet sitesi.

1902 sonlarında 22 kişiden oluşan genç bir grup, o zamanın Medine Muhafızı olan Osman Paşa’nın konağının bahçesinde toplanıp spor yapıyorlardı. İlgilendikleri spor barfiks, paralel, güreş, halter, aletli ve aletsiz jimnastikti. O sıralarda siyasi hareketler dolayısıyla her türlü toplanmadan ürkerek hafiyeler dolaştıran 2. Abdülhamit’in adamları bu gençleri karakola götürdü. Gençler, o dönemde kötü gözle bakılan futbolu oynamadıkları için bu gerginlik yumuşadı hatta saray çevresinden destek bile aldı. 1903 Mart’ında ise özel bir izinle Bereket Jimnastik Kulübü kuruldu.

1908’de Meşrutiyet’in ilanıyla sportif hareketler biraz daha serbestlik kazandı. 1909 yılında da eskrim hocası Fuat Balkan ile güreşçi ve halterci Mazhar Kazancı, kulübün adını Beşiktaş Osmanlı Jimnastik Kulübü olarak değiştirerek gençleri bünyesinde topladı.

1940-41 sezonunun bitimine 5 hafta kala rakip Süleymaniye’dir. 19 Ocak 1941 Pazar günü Şeref Stadı’ndaki maçta Beşiktaş muhteşem bir oyun ortaya koyar. Maçın ikinci yarısının ortalarıdır. Beşiktaş takımı farklı önde olmasına rağmen rakip kaleye bitmek tükenmek bilmeyen hücumlar gerçekleştirmektedir. İşte o sıralarda tribünden bir ses yükselir: “Haydi Kara Kartallar. Hücum edin Kara Kartallar”…

O benzetme maçı izleyen herkesi etkilemiştir. O sezon rakip tanımayan Beşiktaş için Kara Kartal’dan daha uygun bir lakap bulmak pek mümkün değildir. Mehmet Galin isimli bir balıkçıdan çıkan bu benzetme günümüze kadar gelmiştir.

O maç da Beşiktaş sahadan 6-0 galip ayrılmıştır.


Yazar: Emre

Yayınlanma Tarihi: 14-02-2021

Kategori: Sohbet Odaları

Görüntüleme: 216 Defa

Bir cevap bırakın.